Her hikaye ayrı bir hediye I Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?

Komediya

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? filminin oyuncu ve senaristi Yılmaz Erdoğan’a, hikayenin baş kahramanı Gülseren’inki gibi hayatını anlatan bir fotoğraf albümü hediye edilirse ne olur? #AteşBöceği
İzlemek için: www.netflix.com/title/81346322
Eski bir İstanbul konağında doğmuş olan Gülseren, ilkokul çağından itibaren bulunduğu her ortamda farklı olduğunu hissettiren bir çocuktur. Babası Nazif ve ateş böcekleri Gülseren’in hayatındaki en önemli iki şeydir. Nazif ticaret yapmaya çalışır ancak bir türlü tutturamaz. Sonucu ne olursa olsun, Gülseren tüm ticari girişimlerinde babasının yanında olur. Son icraatı olan iğde ticaretinden yadigâr kalan iğdeleri de tüm ömrü boyunca yiyerek babasının anısını yaşatır. Annesi İclal, Gülseren’in farklı bir kişiliğe sahip olduğunu kabul etmeyerek, onun önce normal bir kız çocuğu sonra da standartlara uyan bir genç kadın olmasını ister. Bu normalleştirme girişimindeki ilk ve en net hedefi Gülseren’i evlendirmek olur. Gülseren görücüye gelen aileyi zekice bir planla evden kaçırmayı başarır. Fakat işler hayattaki en sevdiği insan olan babasını kaybetmesiyle değişir.
Artık annesinin baskısı karşısında yalnız kalan Gülseren, yaşı gelen her genç kadın gibi evlenir. Kocasından gördüğü şiddet sonucu evliliğini bitirerek aile konağına geri döner. Tesadüfen tanıştığı Dündar’ı tanıdıkça onun da ateş böceklerini görebildiğini keşfeder. Kalpten sevdiği her adamı kaybettiği gibi Dündar’ı da kısa bir süre sonra askerde girdiği bir çatışma sonucu sonsuza kadar kaybeder. Ancak onu ölene kadar kalbinde taşımaya söz verir. Zamanla maddi ihtiyaca yenik düşen Gülseren ve İclal konağın odalarını kiralar. Bir gün Gülseren, annesinin tartışma sırasında kalbinin durması üzerine tamamen yalnız kalır. O günden itibaren bakım evi günleri başlar. Gülseren hikayesini muhabirlere aktarırken, tek tipleştiren eğitim sistemine, evliliği kutsayan toplum düzenine, akılla değil de kör bir tutkuyla bağlanılan her türlü fikre, küreselleşme ve teknolojik gelişmelerle beraber yalnızlaşan insanlığa zekası ve özgün yaklaşımıyla karşı dururken, hepimizin ortak hikayesine de ayna tutar.
Yazan: Yılmaz Erdoğan
Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu
Oyuncular: Ecem Erkek, Devrim Yakut, Engin Alkan, Merve Dizdar, Atakan Çelik, Ushan Çakır, Bülent Çolak, Ahmet Rıfat Şunlar, Bora Akkaş, Beyti Engin, Fatih Özkan, Ilgaz Kaya, Özlem Tokaslan, Rıza Akın, Caner Alkaya, Celal Tak, Asuman Dabak, Ülkü Duru, Sinan Bengier ve Yılmaz Erdoğan
► Ramo Kanalına Abone Olun: bit.ly/37j0746
► Çok Güzel Hareketler Kanalına Abone Ol: goo.gl/inzjIu
► BKM Kanalına Abone Olun: goo.gl/rq6Yql
#BKM #SenHiçAteşBöceğiGördünMü #YılmazErdoğan #Netflix

Şərh

 1. meral'in bahçesi
  meral'in bahçesi
  25 gün əvvəl

  ?

 2. Ayşegül Kaya
  Ayşegül Kaya
  25 gün əvvəl

  🥲💖

 3. Yörük Kızı Geziyor
  Yörük Kızı Geziyor
  26 gün əvvəl

  Çok güzel 😊👍

 4. Faruk Senih Etlik
  Faruk Senih Etlik
  26 gün əvvəl

  İÇERDE ‘ DEN ÇIKTIK ÇUKUR ‘A DÜŞTÜK ALEV ALEV OLDUK

  1. KAREN
   KAREN
   25 gün əvvəl

   Güldüj güldük Ama güzel hareketler yaptık

 5. Saber Hoseini
  Saber Hoseini
  26 gün əvvəl

  Çok iyi arkadaşlar

 6. NDNİ ENES SARI
  NDNİ ENES SARI
  26 gün əvvəl

  çok duygusal

 7. Hellenius
  Hellenius
  26 gün əvvəl

  ❤️🔦

  1. Bishop Kylo
   Bishop Kylo
   16 gün əvvəl

   @ Cool! It took about 20 mins but it worked!

  2. Ari Leonard
   Ari Leonard
   18 gün əvvəl

   I dont know if anyone gives a damn but in less than 15 minutes I hacked my gfs Instagram account by using Instaplekt. Find it on google enjoy!

 8. Çizim tahtası
  Çizim tahtası
  26 gün əvvəl

  İlk değil ama 3. =^=

 9. Sami Abdulla
  Sami Abdulla
  26 gün əvvəl

  Laaaa

 10. Saliha Kaya
  Saliha Kaya
  26 gün əvvəl

  İlk

  1. Gökmen Şekerer
   Gökmen Şekerer
   2 gün əvvəl

   2. Sin

  2. o artık yok
   o artık yok
   26 gün əvvəl

   👏👏👏👏👏

 11. kezban alan
  kezban alan
  26 gün əvvəl

  Laaaaa